Masáže pro nastávající maminky

příjemná devadesáti minutová masáž

BALÍČEK OBSAHUJE
90 minutovou speciální masáž pro těhotné ženy, zábal nohou a peeling rukou, pomerančová štáva (Masáž zad, šíje a rukou s peelingem a zábalem)


 

90 min./ 1400 Kč

Zdravotní stav

Masáž není vhodná při rizikovém těhotenství!

 

V jakém období je masáž vhodná?

Masáž je určená maminkám po čtvrtém měsíci těhotenství.
Masáže těhotných žen, mají kladný vliv na psychický a fyzický stav budoucích maminek.

•   uvolňuje bolesti v zádech
•   podporuje krevní oběh ve svalech a kůži
•   zlepšuje metabolismus

Tato masáž pomáhá těhotným ženám se lépe vyrovnat se změnami probíhajícími v jejich těle během gravidity, překonávat napětí i únavu. Doporučujeme masírovat těhotné ženy až od II. trimestru těhotenství. Těhotenská masáž je skvělou přípravou na porod, dochází k uklidnění i při porodu zejména ve spojení s aromaterapií.

Během těhotenství se během masáže uplatňuje základní masážní postup, který je velmi šetrný. Vynechávají se určité tělesné oblasti a těhotná žena se masíruje ve vhodných polohách, s ohledem na rostoucí bříško. Masáž je důležitá zejména také v poporodním období, protože ženy při porodu vydávají obrovské množství energie, kterou musí obnovit a zároveň se vyrovnat se stresem nahromaděným během těhotenství a při porodu.

Masáž výborně připravuje ženu na porod, utiší a uklidní ji i při porodu. Masáži je třeba věnovat více času než obvykle, protože je nutné zajistit pohodlí masírované ženy a najít takovou pozici, u které nedochází k tlaku těla na bříško. Záda se masírují na speciální masérské židli nebo v sedu s opřením paží a hlavy o několik polštářů tak, aby bříško bylo volné. Třením se uvolňuje napětí v zádech a kolem lopatek. Horní část zad a přetížené šíjové svaly je lépe uvolňovat v pohodlném sedu. V poloze na boku je možné masírovat oblast kříže krouživými pohyby. Hýždě se masírují hnětením. Žena se během masáže soustředí na to, aby její svaly byly zcela uvolněné. Břicho lze masírovat opatrnými a jemnými pohyby, které působí pozitivně nejen na matku, ale i
na dítě. Tišící masážní pohyby mohou uklidnit i kopající hyperaktivní děti. Během prvních tří měsíců je možné, aby masírovaná žena ležela na zádech, později je bezpečnější a příjemnější, když si žena lehne na bok a stabilizuje trup pokrčením dolních končetin. Pod hlavu a mezi kolena se vloží polštář.

Kompletní ceník ke stažení ZDE


Napište nám, máte-li chuť

  Vaše jméno (vyžadováno)

  Adresa (pouze pro objednávku poukazu)

  Váš email (vyžadováno)

  Telefon (pro rychlou odpověď)

  Souhlas se zpracováním osobních údajů

  Souhlasím se zpracováním svých osobních údajů pro potřeby odpovědi nebo vyřízení objednávky. GDPR článek 6 odstavec 1 písmeno (a,c).

  Zvolte druh zprávy

  Vaše zpráva